Nu stiam ce imi doresc de la noul an. Poate o schimbare, desi nu eram constient ca asta vreau. Eram confuz... de peste 3 ani...3 ani de turbulenta, cand sus... cand jos, certuri si impacare. In acesti 3 ani, m-am tot gandit ca e timpul sa plec.
Sa las in urma omul alaturi de care am stat, casa la care am muncit si amintirile de peste ani: primul copil, Patrick, garsoniera in care am stat, apoi al doilea, Armin, mutarea in noul apartament, vacante, mersul la activitati extra-scolare... karate, dansul si concursurile in tara, concerte, plimbari prin parc cu bicicletele... totul. Sa inchid un capitol din viata mea.
Si 2020, a venit cu aceasta schimbare: am plecat.
